מחשוב ענן

How to get more likes and shares

אינך צריך עוד לקנות שרתים ולשדרג מערכות הפעלה

מהו מחשוב ענן?
כל מה שצריך לדעת על טכנולוגיה זו

מהו מחשוב ענן?

טכנולוגיית ענן (או מחשוב) הוא כוח מחשוב שהלקוח קונה כגון שירותים, מסדי נתונים, יישומים וכו' באינטרנט תמורת תשלום. במקום שיהיה לחברות ועסקים תשתית מחשוב או מרכזי נתונים (שרתים) משלהם, הם יכולים לשכור גישה לכל דבר, החל מאפליקציות ועד אחסון מספק שירותי ענן.

אחד היתרונות של שימוש בשירותי מחשוב ענן הוא שחברות יכולות להימנע מעלויות וקשיים הקשורים בבעלות ותחזוקה של תשתית IT משלהם, ובמקום זאת פשוט לשלם עבור השימוש למישהו אחר שינהל עבורכם את כל "הכאב ראש"

מדוע זה נקרא מחשוב ענן?

התפיסה הבסיסית של מחשוב ענן היא שמיקום השירות ופרטים רבים, כמו החומרה או מערכת ההפעלה עליה הוא פועל, אינם רלוונטיים במידה רבה למשתמש. עם זה בחשבון, מטאפורת הענן הושאלה מתכניות רשת תקשורת ישנות בהן הציבור הטלפוני המיתוג (ואז האינטרנט) הוצג לעיתים קרובות כענן כדי לציין שזה פשוט לא משנה – זה היה רק ענן של דברים. עם זאת, עבור לקוחות רבים, מיקום השירותים והנתונים שלהם נותר נושא מפתח.

מחשוב ענן מכסה כיום מגוון רחב של יכולות, החל מאחסון נתונים, כוח מחשוב ועד עיבוד מידע בשפה טבעית ובינה מלאכותית, כמו גם ליישומי משרד סטנדרטיים. כמעט כל שירות שאינו דורש קרבה פיזית לציוד המחשבים בו אתם משתמשים ניתן לספק כעת דרך הענן.

כמה דוגמאות למחשוב ענן

מספר עצום של שירותים מתבססים על מחשוב ענן, זה כולל שירותים שכולנו מכירים ואולי גם משתמשים כגון ג'ימייל או גיבוי מבוסס תמונות בענן של תמונות בסמארטפון כמו iCloud.

שירותים כאלה מאפשרים לארגונים גדולים למקם את כל הנתונים שלהם ולהריץ את כל היישומים שלהם בענן. נטפליקס מסתמכת על שירותי מחשוב ענן כדי להפעיל את שירות הזרמת הוידאו שלה.

מחשוב ענן הופך לאופציית ברירת המחדל עבור יישומים רבים: ספקי תוכנה מציעים יותר ויותר את היישומים שלהם כשירותים באינטרנט, ולא כמוצרים נפרדים, ומשנים למעשה את התעשיה מכיוון של רכישה חד פעמית בסכום גבוה למודל של מנוי בשכירות חודשית. עם זאת, למחשוב ענן יש חסרון פוטנציאלי, מכיוון שהוא יכול גם ליצור עלויות חדשות וסיכונים חדשים עבור חברות המשתמשות בהן.

יתרונות מחשוב ענן

אינך צריך עוד לקנות שרתים, לשדרג מערכות הפעלה או להפסיק לשדרג חומרה או תוכנה אם זה לא מעודכן, שכן הספק דואג לכך. ליישומים רגילים, כגון דוא"ל, הגיוני לעבור לספק ענן ולא להסתמך על כישוריך האישיים. חברה המתמחה במכירה של שירותים אלו עשויה להיות בעלת כישורים טובים יותר וצוות מנוסה יותר ממה שחברה קטנה יכולה להרשות לעצמה לשכור, כך ששירותי ענן יכולים לספק שירותים מאובטחים ויעילים יותר למשתמשי קצה.

השימוש בשירותי ענן פירושו שחברות יכולות ליישם במהירות פרויקטים ולבדוק מושגים ללא רכש ממושך ועלויות גבוהות מראש, שכן חברות משלמות רק עבור המשאבים שהם צורכים. תומכי מחשוב ענן מכנים לעיתים קרובות מושג זה של זריזות עסקית יתרון מרכזי. היכולת להפעיל שירותים חדשים ללא הזמן והמאמץ הכרוכים ברכישות IT מסורתיות, אמורה לגרום לכך שעבודה עם יישומים חדשים היא מהירה יותר.

עבור חברה עם אפליקציה או תוכנה שיש לה שעות שימוש ספציפיות, למשל, המשמשת רק בשעות מסוימות של השבוע או השנה, יתכן שהיא תהיה הגיונית כלכלית למקם אותה בענן ולא להקצות חומרה ותוכנה, מכיוון שרוב הזמן השרת עומד בחוסר מעש. מעבר ליישום מבוסס ענן לשירותים כמו דואר אלקטרוני או CRM יכול להקל על העומס על אנשי IT פנימיים, ואם יישומים כאלה לא מביאים יתרון תחרותי גדול, השלכות אחרות יהיו חשובות.

יש חשיבות רבה לכך שתמיד יהיה מגובה באופן מלא

גיבוי בענן

גיבוי בענן, מהו?

אחד מסוגי פתרונות מחשוב הענן הוא גיבוי בענן, שמאפשר לשמור את כל הקבצים והמידע של בית העסק באחסון ענן. מדובר בשרת חיצוני שמחובר לרשת האינטרנט וניתן להעלות אליו כל דבר.

ישנם שירותים פופולריים לשימוש ביתי ועסקי שמאפשרים גיבוי בענן. שירותים מוכרים כמו Dropbox ו-One Drive  (של מיקרוסופט) הם בעצם שירותי גיבוי Cloud.

שירותי גיבוי ב Cloud עובדים בצורה שבה מתבצע סנכרון מתמיד בין החשבונות המקומיים שמחוברים לגיבוי ובין השרת המרוחק. כך כל שינוי שאתם מבצעים בקובץ שנמצא בענן נשמר מייד ומסונכרן עם השרת. הדבר מאפשר לבצע גיבוי מתמיד תוך כדי ביצוע הפעולה היום יומית והשוטפת של העבודה על הקבצים.

בעזרת גיבוי בענן – התהליך של ביצוע גיבוי יזום בכל פרק זמן נתון במטרה לשמור את הקבצים בגרסה העדכנית ביותר נעשה מיותר- היום, הגיבוי נעשה באופן אוטומטי ומתמיד ללא צורך בפעולת גיבוי יזומה וממושכת.

גיבוי בענן מייעל את העבודה שלכם

הגיבוי בענן מאפשר לכם לעבוד בצורה בטוחה ויעילה יותר. הגיבויים נמצאים על שרת חיצוני שניתן לגשת אליו מכל מקום וכך מתאפשרת עבודה לא רק במשרד. הגיבוי נעשה באופן אוטומטי תוך סנכרון מתמיד של המידע. כל שינוי שמתבצע בקבצים נשמר מייד ומועלה לענן.

גיבוי בענן מאפשר לכם להיות רגועים לגבי האפשרות של אובדן מידע. המידע שלכם תמיד מגובה ותמיד שמור. בעזרת חברת פתרונות מחשוב מקצועית שתסייע לכם בשירותי גיבוי בענן אתם יכולים להבטיח את הפעילות העסקית הרציפה של החברה שלכם בכל עת.

מחשוב הענן

מחשוב הענן שינה הרבה דברים באופן בו עובדים עם מערכות מחשוב שונות .בעבר, לפני עידן מחשוב הענן, כל הקבצים היו צריכים להיות מאוחסנים על גבי שרת מקומי.

הגישה, השימוש והעריכה שלהם ושל המידע שנעשה בו שימוש עסקי הייתה מתאפשרת רק באופן מקומי. בעזרת שירותי ענן ניתן כיום לגשת לקבצים ולמידע מכל מקום. גם עבודה בתוכנות מתאפשרת כיום בענן, מכל מחשב ומכל מקום שהוא.

היצע השירותים הניתנים בענן מגוון מאוד. שירותים כמו אופיס 365 ניתנים בענן ומאפשרים עבודה מקוונת על קבצי Word ו-Excel. גם תוכנות CRM מסוימות ניתנות כיום בענן. מערכות ניהול לקוחות פופולריות כמו Salesforce ושירותים אחרים מנוהלות כיום ברשת האינטרנט באמצעות מחשוב ענן.

יתרונות השימוש בגיבוי בענן

היתרון הראשון הוא חיסכון משמעותי במשאבים וייעול העבודה היומיומית, חיסכון בהוצאות של העסק על אחזקת שרתים מקומיים וניהול ואחזקה שלהם. מכיוון שהמידע מגובה בשרת חיצוני שיש אליו גישה מכל מקום – אין צורך לבצע גיבוי מקומי של המידע.
בנוסף, אין צורך לבצע פעולת גיבוי יזומה. כיום, הגיבוי בענן מתבצע באופן מיידי ואוטומטי.

הדבר מאפשר גם עבודה מרובת משתמשים על אותם קבצים בקלות רבה יותר. מכיוון שלכל המחשבים יש גישה לקבצים שנמצאים בגיבוי ענן – קל יותר לבצע עבודה משותפת על קבצים שבעבר הייתה אליהם גישה רק מהמחשב בו הם היו מצויים.

בנוסף, גיבוי ב Cloud מאפשר גם עבודה מהבית. ברגע שהקבצים מגובים בענן, הם נגישים מכל מחשב שיש לו חיבור באינטרנט. הדבר מצריך רק התחברות למידע באמצעות שם משתמש וסיסמה של העובד – והוא יכול להמשיך לעבוד מכל מקום ובכל שעה.

לא כמו בעבר, כאשר הייתה לקבצים רק גישה מקומית מתוך המשרד, היה צורך בחיבורי VPN מורכבים כדי לאפשר גישה אליהם ועבודה איתם.

גיבוי בענן תורם לשקט הנפשי שלכם

במחשבי העסק נמצא מידע חשוב ורגיש, שיש חשיבות רבה לכך שתמיד יהיה מגובה באופן מלא. אובדן מידע בעקבות תקלות יכול לגרום נזק רב לעסק שלכם. לכן, כאשר ישנו גיבוי בענן, אתם יכולים להיות הרבה יותר רגועים. הגיבוי מתבצע בשרתים חיצוניים ולכן הסיכוי שהמידע ייפגע בעקבות תקלה הוא נמוך בהרבה. כאשר משתמשים בשירותי גיבוי בענן של חברה מקצועית ואמינה, המידע בטוח ביותר והסכנה שמשהו ישתבש או ילך לאיבוד קטנה מאוד.

שירותים נוספים

אולי יעניין אותך גם

תמיכה וניהול רשתות

כל משרד שיש בו מחשבים המחוברים לרשת האינטרנט וגם זה לזה זקוק לשירותי תמיכה וניהול רשתות.

מכירה ואספקת ציוד

חברת PcMachine דוגלת בקדמה ופתיחות באמצעות הפצת טכנולוגיה עלית והפיכתה לזמינה לכל.

שרתים ותחנות קצה

שימוש בפתרון חכם וקל להטמעה מספק ניהול מקיף של תחנות קצה מכול הסוגים כולל טלפונים ניידים וטאבלטים.